BAŞI AÇIK DİYE HASTASINI MUAYENE ETMEDİ !!

2014-2015 teog cevapları 2015 ek öğretmen ataması 2015 ağustos öğretmen atamaları

İstanbul’da Eyüp Devlet Hastanesi nöroloji servisine muayene olmak için randevusuyla gelen Zübeyde Balcı’nın başı açık olduğu için Dr. Necibe Nur Keleş tarafından muayene edilmediği iddia edildi..

Zübeyde Balcı gibi tedavi olamayan aileler Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimliği ve Sağlık Bakanlığına şikayette bulundu. İstanbul Tabip Odası Başkanı Selçuk Erez, Dr. Necibe Nur Keleş’i Onur Kurulunda yargılayacaklarını söyledi.

KAPANIN BEN DOKTORUM !

Boyun kemiklerinde düzleşme olan ve 10 gündür şiddetli baş ağrıları olan Zübeyde Balcı, nöroloji randevusuna gitmeden önceki akşam 3 tane ağrı kesici iğne yaptırdı. Şikayetlerini ve ağrılarının geçmediğini Dr.Necibe Nur Keleş’e anlatan Zübeyde Balcı tedavi olmayı beklerken, ”Bakın Allah’ın İslamiyeti’ni yaşamanız gerekiyor, Kur’an-ı Kerim’de yazanları yapmalısınız. Sizin bunlardan haberiniz yok. Siz böyle kolunuz bacağınız çıplak dışarıda gezerken herkes size bakıyor. Nazar oluyorsunuz. Evinizde durun dışarı çıkmayın. Bu vaziyette gezdiğiniz için böyle oluyorsunuz. Namaz kılmadığınız için bu ağrılarınız var” şeklinde dini nasihatlerle karşılaştı. Şaşkınlık içerisinde kalarak “Siz doktor musunuz? Ben buraya muayene olmaya geldim” diyen Zübeyde Balcı,doktordan “Vaziyetinize bir bakın. Boyalı cilalı geziyorsunuz. Sizin içinize vesvese kaçmış. Allah belanızı veriyor. Kapanın geçer” yanıtını aldığını anlattı..

Doktor Necibe Nur Keleş’e sarf ettiği sözler için kendisini şikayet edeceğini aktaran Balcı, üç kere doktorun “Çık çık Allah selametlik versin” sözleri üzerine odayı terk ettiğini söyledi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPMALI …

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez, konuyla ilgili kendilerine başvuru yapıldığını ve Doktor Necibe Nur Keleş’in, Tabip Odası Onur Kurulunda yargılanması için işlem başlattıklarını söyledi. “Bir hekim ettiği yemin nedeniyle herhangi bir hastayı hiçbir gerekçe göstermeden iyileştirmeye çalışmalıdır. Bu en temel kuraldır” diyen Dr.Selçuk Erez, “Tıp dışı bir yöntem önererek, ‘Namaz kılın geçer’ demek bir hekimin görevi değildir” dedi. Dr. Necibe Nur Keleş’in kişisel veya psikiyatrik sorunları olabileceğini göz önünde bulunduran Erez, “Eğer bunlar yoksa durum çok daha vahim. Sağlık Bakanlığı hem mağdur olan hasta ve yakınlarına hem de kamuoyuna konuyla ilgili açıklama yapmalı” şeklinde konuştu.

”GÖREVDEN ALINMALI”

Doktor Necibe Nur Keleş’in daha önce de benzer vakalara sebep olduğuna dikkat çeken SES Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, “Hastalar lanet olsun deyip tedavi olmaya gidiyor. Şikayetler ise form doldurmaktan öteye gitmiyor. Bu kişinin kamu otoritesi tarafından doktorluk yapmasına izin verildiğini görüyoruz. Bence kendisi görevden alınmalı” dedi.

”GÖREVİ DİNİ BİLGİLER VERMEKMİŞ”

Dr.Keleş,Uğur Can Yama isimli hastayı da 15 yaşında olduğu,abdestini bozacağı ve muayene ederse nikahına düşeceğini söyleyerek muayene etmedi.Uğur Can’ın annesi Sultan Yama,odaya girdiklerinde doktorun ramazan ayıyla ilgili şeylerden bahsettiğini söyledi.Doktora dini bilgiler vermesini değil görevini yapmasını istediğini dile getiren anne Sultan Yama, ”Bu dini bilgileri söylemek benim görevim. Bunları söylemem lazım” cevabını aldı…

Hemşire,Müdürü Falçata ile Yaraladı

sağlık bakanlığı personel alımı 2015 2016 teog soruları 2014-2015 teog cevapları

Bursa’da Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde erkek hemşire olarak çalışan 32 yaşındaki Mustafa Çetin, nöbet sırasında hastanede sigara içtiği için hakkında tutanak hazırlanması üzerine sinirlenip, Hastane Müdürü Cihat Yenigün’ü falçata ile boğazından yaraladı. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen Çetin gözaltına alındı.

E-Sigara Kullanımı

2015 ağustos öğretmen atamaları şubatta kac rehber öğretmen atanacak 2015 ek öğretmen ataması

Türkiye de sigara kullanıcılarının artması ve ardından da hastalıkların çoğalması bir takım ürünlerin ortaya çıkmasına da zemin hazırlamıştır. Bunlardan birisi de Elektronik Sigara olduğunu söyleyebiliriz. Elektronik sigaraların kullanımı sıradan sigaralardan pek bir farkı olmamakla beraber kişiye istenmeyen zararları vermemesi diğer sigaradan farklılaştırmaktadır. Buna göre pil ile çalışan ve içerisinde likit kullanabileceğiniz, duman ve benzeri hiçbir unsuru açığa çıkartmayan dijital sigaraları sizlerde kullanmaya başlayabilir ve sigara alışkanlıklarınızdan da hemen kurtulmaya başlayabilirsiniz.

E-sigara artık sigara içen ve kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu en güvenli yollar arasında yer almaktadır. Normalde sigaranın içerisinde yer alan nikotin direk solunum yollarına teneffüs ederek sağlığın tehdit altına girmesine neden olmaktaydı. Fakat artık Elektronik Sigara kullanımı ile birlikte cihazın içerisinde ki maddeler solunum yollarına kaçmadan dışarıya aktarılacaktır.

Son derece makul fiyatlar üzerinden vatandaşlara ulaşmış olan Elektronik Sigara yaşamınızı tekrardan güven altına almanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede dijital sigaralarınızı kullanırken yanınızda bulunan kişiler de ne dumanından ne de vermiş olduğu zararından etkilenmiş olmayacaktır. Ülkemizde gelişen en faydalı ürün olarak ön plana çıkan e-sigaraların farklı modelleri bulunmaktadır. Buna göre istediğiniz özelliğe sahip olan elektronik sigaraları temin ederek sigara bağımlılığından minimum süre zarfında kurtulmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınıza olumsuz yönde etki ederek sağlığa zarar veren sigarayı unutmanız adına e- sigara ürünleri yardımcı olacaktır.

http://www.elektroniksigara.eu/