Teknoteyze Sitesi İle Bilmediklerinizi Öğrenin

şubat atamasında kaç sınıf öğretmeni alınacak 2015 ek öğretmen ataması 2015 ağustos öğretmen atamaları

Teknoteyze Sitesi İle Bilmediklerinizi Öğrenin
Bir hizmetin en önemli özelliği insanlara birşeyler verebilmek ve insanların ihtiyacı olan unsurlara erişebilmelerine aracı olabilmektedir. teknoteyze.com sitesinin de tam olarak yaptığı işlem ve hizmet budur. İnsanların ihtiyacı olduğu;
• Oyun tanıtım ve yeni model cep telefonları tanıtım bloglarına,
• Teknoloji haberlerine,
• Bilgisayar ve cep telefonları uygulamalarını açıklamalarına,
• Gerekli olan yardımcı programlarının indirilmesine ücretsiz
olanak sağlayan teknoloji ve program sitesidir. Her bir hizmetinde, gündemin en son gelişmelerini takip ederek sitesinde paylaşmaktadır. Önemli program ve yazılımların indirilmesini sağlamaktadır. Bunun için bir internet kullanıcısının herhangi bir indirme işlemi yapmasına gerek kalmamaktadır.
Önemli olan unsurlardan bir tanesi de, teknoloji haberlerinin Video ile anlatımıdır. Bu anlatımda Teknoteyze üzerinde, teknoloji haberlerinden gündemin yeni çıkan telefon modellerine ve oyun tanıtımlarına kadar her bir detay rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Teknoteyze bu amaçla tüm internet kullanıcılarına bilmediklerini öğretme hususunda büyük adımlar atarak hizmetini en yüksek kalitede vermektedir.
Merak Edilen Konularda Teknoteyze Rehberliği
Teknoteyze, programları, uygulamalarını indiren kullanıcıların sorularını kabul ederek, onlara doğru bilgilendirmeye yapabilme adına hizmet vermektedir. Fakat bunun için;
• İsim,
• E-posta
bilgileri gerekmektedir. Teknoteyze bu hizmeti Ekibimiz başlığı altında vererek, sorulan sorulara yanıt getirmekte ve programlar hakkında doğru yönlendirmeyi, memnuiyeti sağlayacak bir şekilde yapmaktadır. Bu sayede sadece indirme işlemi için aracılık yapmak ya da teknoloji haberleri sunmak dışında, internet kullanıcılarıyla yakından bir temas kurarak, arzu ettiklerine ulaşabilmelerine yardımcı olmaktadır. Bu sayede, merak edilen unsurların her biri, memnuiyet sağlanmış bir şekilde Teknoteyze teknoloji ve program sitesi tarafından verilmektedir.
Dilediğiniz her bir program ı Teknoteyze sitesi üzerinden gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz. teknoloji haberlerini okuyabilir, blogları inceleyebilir ve son dönemin teknoloji videolarını izleyebilirsiniz.

program,teknoloji,teknoteyze.com

Göz Batmasına Ne İyi Gelir?

şubat atamasında kaç sınıf öğretmeni alınacak 2015 2016 teog soruları 2014-2015 teog cevapları

Göz batması; gözün sürekli olarak dış etkenlere maruz kalması sonucunda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Özellikle de havada bulunan toz, bakteri, polen ve her türlü etmenler direkt olarak göz kapakçıklarımıza geldiği için sık sık göz batması olayı ile karşı karşıya kalabiliriz. Devamı için Göz Batmasına Ne İyi Gelir? yazımızı bakabilirsiniz.

Dış cephe kaplama malzemeleri nelerdir.

meb yer değiştirme ve atama yönetmeliği sağlık bakanlığı personel alımı 2013 ek atamada kaç sınıf öğretmeni atandı

Dış cephe kaplamaları, son yıllarda en çok kullanılan ısı ve ses yalıtım malzemelerinden birisidir. Yalıtım firmalarının vazgeçilmez ürünlerinden birisi olan dış cephe kaplama malzemeleri, işlevine ve çeşitlerine göre farklı gruplara ayrılır. Konutlara zarar veren dış etkenlerden yapılarınızı koruyan, kar, güneş gibi çeşitli hava şartlarına karşı dayanıklı hale getiren dış cephe kaplama malzemeleri bu sayede ses iletimini en aza indirmektedir. Bu da binanızın değerini ve kullanım ömrünü artırır.

Yalıtım malzemesi olarak kullanılan dış cephe kaplamalarının ayrıca binaya estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman yapılarınız çok daha güzel ve tasarım açısından çok daha başarılı görünür. Kimi binalarda gördüğümüz yağmurdan sonra çatlamalar ve sıvaların dökülmesi gibi durumlar, dış cephe kaplamaları neticesinde çözüme kavuşacak ve binanızı tüm dış etmenlerden koruyacaktır. Ayrıca sürekli rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimiz gürültü ve gereksiz seslerin bu sayede en aza indirilmesi ve hayat standartlarımızın artırılması da yararlı olan diğer yönlerindendir. Ülkemizde ağırlıklı olarak dış cephe kaplama malzemeleri granit, kompozit, alüminyum ve ahşap ağırlıklı malzemelerdir. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde ise yaygın olarak ahşap dış cephe kaplama malzemelerinin yanı sıra american siding çeşidi kullanılmaktadır.

Atmosferin kimyasal etkilerine karşı dayanıklılığı ve güneş ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirir. Bunların yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı olması dış cephe malzemelerinin tercih edilmesindeki en büyük etmenlerden birisidir. Binanın dış yüzeyine gelen yağmur sularından ve atıklarından etkilenmeyen dış cephe kaplama malzemeleri, içten gelen ve iç yüzeyde oluşan buharın da dışarıya çıkmasına engel olmaktadır. Yapı fiziği ile ilgili bu konuların haricinde birçok avantajı daha bulunan dış cephe kaplama malzemeleri, doku özellikleri nedeniyle de binanızı güzelleştirir.

Kabak ve Brokoli Yemekleri

2015 2016 teog soruları 2013 ek atamada kaç sınıf öğretmeni atandı şubatta kac rehber öğretmen atanacak

Kabak ve brokoliyle yapılan yemekler; genel olarak et yemeğe pek yanaşmayan ve sebze ağırlıklı beslenerek, her zaman için formunu korumak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Formunu her zaman için koruyan ve kendisine dikkat eden insanlar için; yemek tarifi sitelerinde sebzelerle yapılan yemeklerin tarifleri de yer almaktadır. Bunların başında da tatlısı da yapılan kabak ve brokoli gelmektedir. Özellikle kabakla yapılan yemeklerin sayısının oldukça fazla olması; bu tarz sitelerde de kabakla yapılan yemeklerin tariflerinin fazla olmasına neden olmaktadır. Kabaklı yemek tarifleri ile bayanların kabakla yapılan yemekler konusunda da profesyonel olmalarına yardımcı olan yemek tarifi siteleri; sebze ağırlıklı beslenmek ve formuna dikkat etmek isteyen insanlar için bulunmaz bir fırsattır. Bu tarz siteler sayesinde insanlar kilo alma derdinden de kurtulmaktadırlar. Sebze ağırlıklı beslenme konusunda önemli bir hizmeti karşılarında bulmaktadırlar.

Sebzeye önem veren bu şekilde beslenmek isteyen insanlar için birçok farklı sebze yemeğinin tarifi de yine yemek tarifi sitelerinde en doğru şekilde yer almaktadır. Kabak yemek tarifi ile kabakla yapılabilecek olan bütün yemeklerin malzemelerini ve yapılışını insanların karşılarına çıkaran yemek tarifi siteleri; brokoli sebzesiyle yapılan yemekleri de yine kullanıcılarına sunmaktadırlar. Bu sayede sebze ağırlıklı beslenmek isteyen insanlar; bu sitelerden aldıkları tarifler doğrultusunda; en sağlıklı şekilde beslenme fırsatı bulmaktadırlar. Etli yemeklere ilgi duyanların olduğu kadar, sebze ağırlıklı beslenmek isteyenlerin de tercihi; yemek tarifi siteleri olmaktadır.

Brokoli yemek tarifleri ile brokoli gibi birçok açıdan faydası bulunan sebzeyle yapılan en lezzetli ve en güzel yemeklere de yine bu tarz yemek siteleri sayesinde ulaşacaksınız. Bu sayede öğünlerinizi daha sağlıklı bir şekilde oluşturma ve doğal olarak da sağlıklı bir şekilde beslenme fırsatı elde etmiş olacaksınız. İnsanların sağlığını da düşünen ve fit kalmak isteyenler için sebze ağırlıklı beslenme fırsatını insanların karşılarına çıkaran yemek tarifi siteleri; bugüne kadar bu alanda başarılı bir şekilde hizmet vermeyi başarmış ve başarılı bir şekilde de hizmetlerinde devam etmektedirler. Birçok bayan bu siteler sayesinde kabak ve brokoliyle yemek yapma fırsatı bulmuştur.

BAŞI AÇIK DİYE HASTASINI MUAYENE ETMEDİ !!

2013 ek atamada kaç sınıf öğretmeni atandı 2015 ağustos öğretmen atamaları şubat atamasında kaç sınıf öğretmeni alınacak

İstanbul’da Eyüp Devlet Hastanesi nöroloji servisine muayene olmak için randevusuyla gelen Zübeyde Balcı’nın başı açık olduğu için Dr. Necibe Nur Keleş tarafından muayene edilmediği iddia edildi..

Zübeyde Balcı gibi tedavi olamayan aileler Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimliği ve Sağlık Bakanlığına şikayette bulundu. İstanbul Tabip Odası Başkanı Selçuk Erez, Dr. Necibe Nur Keleş’i Onur Kurulunda yargılayacaklarını söyledi.

KAPANIN BEN DOKTORUM !

Boyun kemiklerinde düzleşme olan ve 10 gündür şiddetli baş ağrıları olan Zübeyde Balcı, nöroloji randevusuna gitmeden önceki akşam 3 tane ağrı kesici iğne yaptırdı. Şikayetlerini ve ağrılarının geçmediğini Dr.Necibe Nur Keleş’e anlatan Zübeyde Balcı tedavi olmayı beklerken, ”Bakın Allah’ın İslamiyeti’ni yaşamanız gerekiyor, Kur’an-ı Kerim’de yazanları yapmalısınız. Sizin bunlardan haberiniz yok. Siz böyle kolunuz bacağınız çıplak dışarıda gezerken herkes size bakıyor. Nazar oluyorsunuz. Evinizde durun dışarı çıkmayın. Bu vaziyette gezdiğiniz için böyle oluyorsunuz. Namaz kılmadığınız için bu ağrılarınız var” şeklinde dini nasihatlerle karşılaştı. Şaşkınlık içerisinde kalarak “Siz doktor musunuz? Ben buraya muayene olmaya geldim” diyen Zübeyde Balcı,doktordan “Vaziyetinize bir bakın. Boyalı cilalı geziyorsunuz. Sizin içinize vesvese kaçmış. Allah belanızı veriyor. Kapanın geçer” yanıtını aldığını anlattı..

Doktor Necibe Nur Keleş’e sarf ettiği sözler için kendisini şikayet edeceğini aktaran Balcı, üç kere doktorun “Çık çık Allah selametlik versin” sözleri üzerine odayı terk ettiğini söyledi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPMALI …

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez, konuyla ilgili kendilerine başvuru yapıldığını ve Doktor Necibe Nur Keleş’in, Tabip Odası Onur Kurulunda yargılanması için işlem başlattıklarını söyledi. “Bir hekim ettiği yemin nedeniyle herhangi bir hastayı hiçbir gerekçe göstermeden iyileştirmeye çalışmalıdır. Bu en temel kuraldır” diyen Dr.Selçuk Erez, “Tıp dışı bir yöntem önererek, ‘Namaz kılın geçer’ demek bir hekimin görevi değildir” dedi. Dr. Necibe Nur Keleş’in kişisel veya psikiyatrik sorunları olabileceğini göz önünde bulunduran Erez, “Eğer bunlar yoksa durum çok daha vahim. Sağlık Bakanlığı hem mağdur olan hasta ve yakınlarına hem de kamuoyuna konuyla ilgili açıklama yapmalı” şeklinde konuştu.

”GÖREVDEN ALINMALI”

Doktor Necibe Nur Keleş’in daha önce de benzer vakalara sebep olduğuna dikkat çeken SES Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, “Hastalar lanet olsun deyip tedavi olmaya gidiyor. Şikayetler ise form doldurmaktan öteye gitmiyor. Bu kişinin kamu otoritesi tarafından doktorluk yapmasına izin verildiğini görüyoruz. Bence kendisi görevden alınmalı” dedi.

”GÖREVİ DİNİ BİLGİLER VERMEKMİŞ”

Dr.Keleş,Uğur Can Yama isimli hastayı da 15 yaşında olduğu,abdestini bozacağı ve muayene ederse nikahına düşeceğini söyleyerek muayene etmedi.Uğur Can’ın annesi Sultan Yama,odaya girdiklerinde doktorun ramazan ayıyla ilgili şeylerden bahsettiğini söyledi.Doktora dini bilgiler vermesini değil görevini yapmasını istediğini dile getiren anne Sultan Yama, ”Bu dini bilgileri söylemek benim görevim. Bunları söylemem lazım” cevabını aldı…

Hemşire,Müdürü Falçata ile Yaraladı

2015 ek öğretmen ataması şubat atamasında kaç sınıf öğretmeni alınacak meb yer değiştirme ve atama yönetmeliği

Bursa’da Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde erkek hemşire olarak çalışan 32 yaşındaki Mustafa Çetin, nöbet sırasında hastanede sigara içtiği için hakkında tutanak hazırlanması üzerine sinirlenip, Hastane Müdürü Cihat Yenigün’ü falçata ile boğazından yaraladı. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen Çetin gözaltına alındı.

E-Sigara Kullanımı

2014-2015 teog cevapları 40 bin tahmini atama kontenjan 2015 2016 teog soruları

Türkiye de sigara kullanıcılarının artması ve ardından da hastalıkların çoğalması bir takım ürünlerin ortaya çıkmasına da zemin hazırlamıştır. Bunlardan birisi de Elektronik Sigara olduğunu söyleyebiliriz. Elektronik sigaraların kullanımı sıradan sigaralardan pek bir farkı olmamakla beraber kişiye istenmeyen zararları vermemesi diğer sigaradan farklılaştırmaktadır. Buna göre pil ile çalışan ve içerisinde likit kullanabileceğiniz, duman ve benzeri hiçbir unsuru açığa çıkartmayan dijital sigaraları sizlerde kullanmaya başlayabilir ve sigara alışkanlıklarınızdan da hemen kurtulmaya başlayabilirsiniz.

E-sigara artık sigara içen ve kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu en güvenli yollar arasında yer almaktadır. Normalde sigaranın içerisinde yer alan nikotin direk solunum yollarına teneffüs ederek sağlığın tehdit altına girmesine neden olmaktaydı. Fakat artık Elektronik Sigara kullanımı ile birlikte cihazın içerisinde ki maddeler solunum yollarına kaçmadan dışarıya aktarılacaktır.

Son derece makul fiyatlar üzerinden vatandaşlara ulaşmış olan Elektronik Sigara yaşamınızı tekrardan güven altına almanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede dijital sigaralarınızı kullanırken yanınızda bulunan kişiler de ne dumanından ne de vermiş olduğu zararından etkilenmiş olmayacaktır. Ülkemizde gelişen en faydalı ürün olarak ön plana çıkan e-sigaraların farklı modelleri bulunmaktadır. Buna göre istediğiniz özelliğe sahip olan elektronik sigaraları temin ederek sigara bağımlılığından minimum süre zarfında kurtulmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınıza olumsuz yönde etki ederek sağlığa zarar veren sigarayı unutmanız adına e- sigara ürünleri yardımcı olacaktır.

http://www.elektroniksigara.eu/